Lubelska Federacja Bardów - XXV urodziny - Wrocław

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW - XXV Urodziny w Starym Klasztorze!

Miłośników nurtu "Kraina Łagodności" zapraszamy 15 września do Sali Witrażowej w Starym Klasztorze na koncert z okazji 25 urodzin LUBELSKIEJ FEDERACJI BARDÓW.

W tym roku LFB obchodzi 25 rocznicę istnienia. Jest jedna z najważniejszych formacji w historii Polski w obszarze piosenki literackiej, kabaretowej i poezji śpiewanej. Z tej okazji wyszła też płyta pt. Nowe piosenki w Teatrze Starym. W programie jubileuszowym, "Nasze najlepsze", usłyszymy trzygodzinna dawkę utworów, najlepiej odebranych przez publiczność, które wykonane będą w brzmieniu pełnym i w pełnym składzie Federacji.

We Wrocławiu wystąpią:

Katarzyna Kacha Kowanek – skrzypce, śpiew,

Jola Sip – śpiew, kompozycje, teksty,

Marek Andrzejewski – śpiew, kompozycje, teksty, gitary,

Tomasz Deutryk – perkusja, cachon, śpiew,

Jan Kondrak – śpiew, kompozycje, teksty,

Michał Lewartowicz – gitary,

Krzysztof Nowak – gitara basowa, kompozycje,

Piotr Selim – śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe,

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW (zwana w skrócie Federacją) - oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów muzyki popularnej. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot - Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję". Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Wrzesień 2024

15 .09

 niedziela

 19:00

Wrocław

Stary Klasztor - Sala Witrażowa

dostępne bilety: 78

kup bilet