PRO-PAIN The Corpse - Wrocław

PRO-PAIN oraz The Corpse zagrają w Starym Klasztorze!

wROCKfest.pl zaprasza 18 listopada do Starego Klasztoru na koncert zespołu PRO-PAIN - legendy nowojorskiego hardcore.

Jako support zaprezentuje się zespół THE CORPSE - weterani hardcore crossover ze Zduńskiej Woli.

PRO-PAIN- zespól założony w Nowym Jorku w 1992 roku powstały po rozpadzie hc punkowej grupy Crumbsuckers. Początkowo wykonywał hardcore utrzymany w duchu takich zespołów jak Biohazard, czy Spudmonsters, ale później obrócił się w stronę groove/thrash metalu. W swoich tekstach Pro-Pain porusza tematy rebelii, społeczeństwa i nienawiści. PRO-PAIN gościł wielokrotnie w naszym kraju gdzie cieszy się dość sporą popularnością.

Zespół THE CORPSE powstał w 1985 w Łasku. W prawie niezmienionym składzie zespół grał do 1989 roku. Do tego czasu zagrał kilkadziesiąt większych i mniejszych koncertów w całej Polsce m.in. na festiwalu Jarocin '88 na małej scenie i rok później na dużej scenie Jarocin '89. W nieco zmienionym składzie zespół grał do 1991 roku, po czym zawiesił działalność.

The Corpse wznowił działalność na początku 1993 jako kwintet, a później kwartet. Grupa grała nieprzerwanie do 1995 roku, po czym znów zawiesiła działalność. Tym razem po dłuższej przerwie w 2010 zespół wznowił działalność i nagrywa oraz koncertuje do dnia dzisiejszego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Listopad 2024

18 .11

 poniedziałek

 19:00

Wrocław

Stary Klasztor - Sala Witrażowa

dostępne bilety: 56

kup bilet