Zespół Reprezentacyjny

ZESPÓŁ REPREZENTACYJNY powraca do Wrocławia!

Stary Klasztor zaprasza 20 października na koncert ZESPOŁU REPREZENTACYJNEGO.

Po niezwykle udanym wiosennym koncercie Zespół powraca do Wrocławia kontynuując obchody 40-lecia rozpoczęcia działalności w składzie: Jarosław Gugała, Filip Łobodziński, Marek Wojtczak oraz Adam Lewandowski ( instrumenty perkusyjne) i Piotr Stawski (skrzypce, wiolonczela)

Zespół Reprezentacyjny - W latach 80. ściągali tłumy (studentów i nie tylko) na programy poświęcone balladom Katalończyka Lluisa Llacha, piosenkom Francuza Georgesa Brassensa czy pieśniom sefardyjskich Żydów. Sami je tłumaczyli i opracowywali. Po wielu latach hibernacji Zespół Reprezentacyjny w swoim najlepszym składzie (Gugała - Karlsbad – Łobodziński - Wojtczak) powrócił w 2006 roku, by sporadycznie pojawiać się na scenie. W grudniu 2007 Zespół wydał nową koncertową płytę pt. „Kumple to grunt” , która w 2010 roku uzyskała status Złotej Płyty. W marcu 2014 roku Zespół wydał książkę - płytę pt. „Mur” w wersji polskiej i katalońskiej.

Podczas koncertów Zespół wykonuje wiele utworów ze starych i nowych programów. Miedzy innymi piosenki Lluisa Llacha, Georgesa Brassensa, Boba Dylana, Jaromira Nohavicy czy Paolo Conte w tłumaczeniach własnych i przyjaciół.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Październik 2024

20 .10

 niedziela

 19:00

Wrocław

Stary Klasztor - Sala Gotycka

dostępne bilety: 65

kup bilet