Ethno Jazz Festival - SON DEL NENE (Kuba)

SON DEL NENE – gwiazda z Kuby zagra w Starym Klasztorze!

El Nene, gwiazda muzyki son cubano wraz ze swoim zespołem Son Del Nene, powraca do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festivalu.

Publiczności na całym świecie El Nene dał się poznać dzięki filmowi Wima Wendersa "Musica Cubana - Synowie Buena Vista", gdzie zagrał wiodącą rolę w najbardziej poruszających scenach muzycznych.

Na niepowtarzalny wieczór w autentycznych kubańskich rytmach zapraszamy 28 września do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

Styl muzyczny son cubano jest mieszanką rytmów afro-kubańskich i gitarowej muzyki hiszpańskich rolników. Jego początki sięgają połowy XIX wieku. Na początku XX wieku, ten styl muzyczny osiągnął sukces w Hawanie i na całej Kubie. Stamtąd wyruszył na podbój świata, a po sukcesie słynnego filmu Wima Wendersa "Buena Vista Social Club" zyskał światową popularność.

El Nene, czyli Pedro Martinez Lugo dysponuje niezrównanym głosem - jednocześnie potężnym, ale i melancholijnym. Na scenie prezentuje się jak młodsza wersja słynnego na całym świecie Ibrahima Ferrer z legendarnego Buena Vista Social Club. Panowie są do siebie niesamowicie podobni nie tylko z wyglądu, ale i niezrównanego muzycznego stylu

El Nene nauczył się od "starszych panów" jak śpiewać autentyczne son cubano, tak przekonująco, że zdobył nagrodę Latin Grammy wraz ze swoją grupą "Los Jovenes del Son".

Na swoim ostatnim albumie "Lágrimas de Amor" pokazał całą gamę swoich umiejętności: sentymentalną stronę na klasycznym "Fiebre de ti" i ognistą kubańską stronę na "Felize Recuerdo". Jego występy na żywo są tak samo wszechstronne i zróżnicowane jak jego płyty: zaskakująco różnorodne, porywające i ekscytujące.

El Nene i jego siedmioosobowy zespół Son Del Nene, po gorącym przyjęciu ich pierwszego koncertu we Wrocławiu, powracają ponownie. Dla wszystkich miłośników oryginalnej tradycyjnej muzyki son cubano, którzy chcą doświadczyć atmosfery autentycznej Kuby, spotkanie z tym wyjątkowym muzykiem to niepowtarzalna okazji, której nie można przegapić.

"Nogi same rwą się do tańca. To muzyka, której nie można się oprzeć. "

Zespół Son Del Nene występuje w składzie:

El Nene / vocals Ernesto Reyes / trumpet, vocals Deivys Berroa / bass, vocals Arjadi Sanchez / tres cubano, vocals Carlos Infante / guitar, vocals Rigoberto Gonzalez / congas, vocals Yoendry Ferrer / bongos

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Wrzesień 2024

28 .09

 sobota

 20:00

Wrocław

Stary Klasztor - Sala Gotycka

dostępne bilety: 78

kup bilet