• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Bad Manners

 Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Gotycka
 ul. Purkyniego 1

 16.06.2022

 20:00

 Ceny biletów

 80, 100 zł

BAD MANNERS oraz DAYS'N'DAZE zagrają we Wrocławiu!

wROCKfest.pl zaprasza na klubowy koncert zespołu BAD MANNERS!
Legenda muzyki ska wystąpi 16 czerwca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze we Wrocławiu.
Jako support zaprezentuje się pochodzący z Teksasu folk - punkowy zespół DAYS'N'DAZE
Fani muzyki ska i żywiołowej zabawy pod sceną nie mogą przegapić tego wydarzenia!

BAD MANNERS – zespół angielski, czołowy reprezentant sceny 2 Tone, stawiany na równi obok gwiazd gatunku jak Madness, The Specials, The Beat, The Selecter i The Bodysnatchers. Powstał w 1976 roku w północnym Londynie. Gra skoczną odmianę ska z elementami muzyki karaibskiej, podanej często z humorem. Są mistrzami przerabiania numerów z różnych stylów muzycznych (np. muzyki westernowej, piosenek pop) na kawałki ska. Od samego początku na czele zespołu stoi odpowiedzialny za wokal Buster Bloodvessel (właściwie Douglas Trendle). Dużych rozmiarów, łysy wokalista to prawdziwy wulkan energii, symbol i wizytówka zespołu. Największe sukcesy odnosili w latach 1980 - 83. Dzięki żywiołowym koncertom (m.in. udział w trasie 2 Tone Records uwiecznionej w filmie "Dance Craze") zyskali popularność nie tylko wśród rude boys czy skinheads. Debiutancki album "Ska 'n' B" wydają w 1980 roku dla Magnet Rec.. Numery takie jak "Ne-Ne Na-Na Na-Na Nu-Nu", "Here Comes The Major", "Fatty Fatty", "King Ska/Fa", "Caledonia", "Magnificent 7" (temat z filmu "Siedmiu wspaniałych"), "Wooly Bully", "Lip Up Fatty", "Special Brew", "Inner London Violence" stają się klasycznymi hitami zespołu. W tym samym roku wydają kolejny album "Loonee Tunes!" (Magnet Rec.). Jest on kontynuacją stylu obranego na poprzednim wydawnictwie. Z niego pochodzą takie hity jak "Lorraine", "Just a Feeling" czy "Tequila" (The Champs). Zespół cały czas koncertuje w całej Europie, występuje w również wielokrotnie w telewizji. Rok później na rynku ukazuje się trzeci album "Gosh It's... Bad Manners" (Magnet Rec.). Brzmienie zespołu zmienia się, muzyka jest mieszanką rytmów karaibskich, muzyki pop oraz wpływów ska i reggae. Przynosi takie przeboje jak "Walking In The Sunshine" czy "Can Can" (Jacques Offenbach) - który zajmuje 3 pozycję na brytyjskiej liście przebojów. Podobną muzykę przynosi czwarta płyta Bad Manners - "Forging Ahead" (Magnet Rec. 1982). Najbardziej znanymi utworami z tego krążka są "Samson and Delilah", "Got No Brains" oraz "My Girl Lollipop" (Morris Levy/Johnny Roberts) który zajmuje 9 pozycję na brytyjskiej liście przebojów. Był to ostatni album nagrany dla Magnet Rec., zespół opuszcza wytwórnię w 1983 roku. Następną płytę "Mental Notes" wydają w Portrait Records w 1985 roku.

Zespół Bad Manners występuje w składzie:
Buster Bloodvessel - wokal
Simon Cuell - gitara
Lee Thompsom - bas
Dave Welton - puzon
Warren Middleton - puzon
Trevor Irving - trąbka
Tony Rico - saksofon
Mark Harrison - perkusja
Rick Macwana - klawisze
Carlton Hunt - perkusja
Chris Bull - trąbka

DAYS'N'DAZE pochodzą z Houston w Texasie (U.S.A.). Grają folk punka, którego sami określają jako H-Town Trashgrass. Od samego początku promowali etykę D.I.Y. co wiązało się z tym, że sami  nagrywali, wydawali i promowali swoją muzykę. Tematyka ich piosenek obejmuje anarchizm i kwestie środowiskowe, lęki, alkoholizm i imprezy. Są znani z energetycznych występów na żywo. Days N' Daze intensywnie koncertowało w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie, grając praktycznie wszędzie, od występów w domach po festiwale. Days N Daze otwierało koncerty dla wielu znanych  zespołów, w tym m.in.: The Infamous Stringdusters, M.D.C.,  Night Gaunts, Cancerslugm i Weezer. Days N' Daze zostało założone w 2008 roku przez Whitney Flynn i Jesse Sendejasa, którzy dorastali w Rosenberg w Teksasie na przedmieściach Houston. Znali się od szkoły średniej i byli parą  przed założeniem zespołu. Na początku byli jedynymi członkami zespołu: Whitney Flynn, która w młodym wieku uczyła się klasycznej gry na pianinie, a następnie przez lata była trębaczem w gimnazjalnym i licealnym zespole marszowym. I Jesse Sendejas, gitarzysta samouk, który został wprowadzony do świata muzyki w młodym wieku przez swojego ojca, pisarza muzycznego z Houston Press. Na początku Flynn i Sendejas nie mieli wystarczających funduszy na zakup sprzętu muzycznego aby założyć porządny zespół punkowy, więc zaczęli grać akustycznie. W 2014 ustabilizował się skład Days'N'Daze.
Do zespołu dołączyła: Meagan Michelle grająca na tarce oraz Matt Wilhelm  grający na wykonanym z bali basie. Ich dyskografia liczy 9 albumów studyjnych. W 2020 roku dość nieoczekiwanie podpisali kontrakt z amerykańską wytwórnią Fat Wreck Chords dla której nagrali swój ostatni album "Show Me The Blueprints"

16.06.22 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
BAD MANNERS
DAYS'N'DAZE
bilety: 80 zł - I pula
miejsca siedzące ( balkon): 100 zł

Rozwiń