• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

U.K.Subs

 Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Gotycka
 ul. Purkyniego 1

 23.07.2022

 20:00

 Ceny biletów

 90, 100 zł

U.K.SUBS - pożegnalny koncert we Wrocławiu!

wROCKfest.pl zaprasza do Wrocławia na koncert brytyjskiej legendy punk rocka!
Zespół U.K.SUBS wystąpi 23 lipca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, a wiek i stan zdrowia lidera zespołu, Charliego Harpera, wskazują że będzie to ostatni koncert zespołu w naszym mieście. Fani punk rocka nie mogą przegapić tego wydarzenia!

U.K. Subs to angielska grupa punkrockowa, wpisująca się w historię punka od jego początków do czasów obecnych.
Założona w 1976 przez Charliego Harpera, wokalistę związanego poprzednio ze sceną rhythm and blues. Początkowa nazwa brzmiała The Subversives, wkrótce została skrócona do The Subs, a potem zmieniona na UK Subs, gdyż okazało się, że istnieje już zespół o nazwie The Subs.
Ich twórczość muzyczna charakteryzowało połączenie punka, rock and rolla z pub rockiem. W 1979 GEM Records wydała ich pierwszy album Another Kind of Blues. Z dobrym przyjęciem spotkały się kolejne wydawnictwo – album Crash Course (1980) i single Stranglehold czy Tomorrow's Girls. Zespół poprzedzał występy The Police podczas trasy po USA. Po przeminięciu początkowej mody na punk, zespół nie przerwał działalności i nie zmienił stylu (choć pojawiły się widoczne wpływy hard rocka i heavy metalu – wydawał kolejne płyty i intensywnie koncertował w ojczyźnie, USA i całej Europie.
Piosenka UK Subs "Down on the Farm" została nagrana przez zespół Guns N' Roses i wydana na płycie "The Spaghetti Incident? "

U.K.SUBS byli pierwszą punkową grupą, która odwiedziła nasz kraj.
W 1983 r. zagrali trasę koncertową wspólnie z zespołem Republika
U.K. Subs na swoim koncie mają 26 albumów. Ich utwory grali m.in: The Exploited, Henry Rollins, Die Toten Hosen, Guns'N'Roses, Kazik i Kult, Farben Lehre.
W 2016 roku ukazał się ostatni album U.K.SUBS „Ziezo”. Tytuł pochodzi z języka niderlandzkiego i oznacza skończoną dobrze wykonaną pracę. Charliemu i jego kolegom z zespołu udało się dokonać tego czego nie zrobił wcześniej żaden inny zespół. Wydać albumy w kolejności alfabetycznej od A do Z.

Aktualny skład zespołu przedstawia się następująco: Charlie Harper – wokal,
Alvin Gibbs- bass, Stephen Straughan – gitara oraz Dave Humphries – perkusja.

Rozwiń