• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Noc Świętojańska 2022 - Fiesta Latina

 Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Gotycka
 ul. Purkyniego 1

 23.06.2022

 20:00

 Ceny biletów

 20, 35, 50 zł

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2022 - latynoamerykańska fiesta w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza 23 czerwca na tradycyjne już muzyczne obchody Nocy Świętojańskiej. Najkrótszą noc w roku witać będziemy tym razem w rytmach latynoamerykańskich w klubie muzycznym Stary Klasztor.
Na dwóch scenach, w Sali Gotyckiej oraz na dziedzińcu Starego Klasztoru, zagrają: znana we Wrocławiu międzynarodowa grupa KUMBIA MAĆ, tworzona przez muzyków z różnych zakątków świata mieszkających obecnie w naszym mieście oraz artyści zza oceanu, przemierzający Europę w ramach tras koncertowych, które wreszcie mogą się odbyć po przymusowej covidowej przerwie - MARIA MOCTEZUMA z Meksyku oraz ALUMINÉ GUERRERO i MILONGA SIN CORTE prosto z Argentyny.

Szykuje się prawdziwa gorączka świętojańskiej nocy w latynoskich rytmach!
Tego wydarzenia miłośnicy dobrej zabawy przy muzyce folkowej nie mogą przegapić

KUMBIA MAĆ powstała w 2015 roku. Zespół tworzy grupa przyjaciół, którzy wspólnie grają muzykę tropikalną, cumbia i latino. Kumbia Mać zagrał pierwszy koncert w Księgarni Hiszpańskiej Elite we Wrocławiu. Kilka miesięcy później wystąpili również w innych wrocławskich klubach, a także w Warszawie i Łodzi. Swoją przygodę zaczynali jako grupa 5 osób. Zespół rozwijał się do obecnej formacji, czyli 10 fantastycznych ludzi z 4 różnych krajów takich jak Polska, Hiszpania, Kuba i Francja.

MARIA MOCTEZUMA - meksykańska piosenkarka i autorka tekstów działająca artystycznie na poziomie krajowym i międzynarodowym. Poprzez swoją muzykę rozpowszechnia autochtoniczną i współczesną kulturę Meksyku. Jej twórczość łączy rytmy latynoamerykańskie, pre-Hispanic i współczesne, tworząc gatunek Raizoso. Z ponad dziesięcioletnim stażem w branży muzycznej i trzema albumami na rynku, Maria Moctezuma jest jedną z ważniejszych przedstawicielek nowej muzyki meksykańskiej. 
Spektakl Mari Moctezumy jest połączeniem meksykańskich muzycznych korzeni w mieszance nowoczesnych rytmów latynoamerykańskich, które wzbogacone są o instrumenty i elementy kultury przodków. Bossanova / cumbia, jarana / rock czy polka / reggae przy akompaniamencie fletów i gigantycznej muszli morskiego ślimaka, to tylko niektóre z niespodzianek, które przykuwają uwagę słuchaczy podczas koncertów.

ALUMINÉ GUERRERO to argentyńska piosenkarka i autorka tekstów, która na swój własny, wyjątkowy sposób interpretuje argentyńską muzykę folkową. 
Jako dziecko muzyków folkowych już w bardzo młodym wieku zadebiutowała występując na ulicach argentyńskich miast i licznych festiwalach muzyki etnicznej Podróżowała po świecie, by w 2016 roku znaleźć szczęście w Tuluzie. Ta podróż dookoła świata zaowocowała wydaniem na Kubie albumu z szanowanym zespołem Sorpresa Trinitaria łącząc typową muzyką plemienia Guajiro z muzyką uliczną. Od 2018 roku koncertuje w Europie ze swoim zespołem, ale także jako duet lub solo. Podczas swojej trasy koncertowej wystąpiła między innymi na słynnym Fusion Festival w Larz prezentując swój nietuzinkowy electrofolk. 

MILONGA SIN CORTE - projekt zespołu tango z Córdoby w Argentynie, który świętuje swoje 10 lecie. Aby uczcić dekadę swojego istnienia w 2022 roku zespół odbędzie 6. Międzynarodową Trasę po Europie. W ramach tej trasy zawitają również do Wrocławia z najnowszym pokazem Tango Nuevo and Fusion. Przygotowany repertuar na tę wyjątkową rocznicę odtwarza klasykę, prezentuje nowe tanga, a także proponuje własne kompozycje. Jego brzmienie nawiązuje do stylu klasycznego tanga argentyńskiego, ale z bardziej współczesną interpretacją.
Zespół Milonga Sin Corte tworzą wokalistka Verónica Bie i skrzypek Benshi Dron , którym towarzyszą instrumenty harmoniczne, takie jak gitara, fortepian, bandoneon i ich kombinacje.
W swojej karierze muzycznej odbyli 5 międzynarodowych tras koncertowych po Europie i Ameryce Łacińskiej, występując w Hiszpanii, Francji, Belgii, Niemczech, Holandii, Austrii, Czechach, Polsce, Anglii, Chile, Peru i Kolumbii.

Koncerty odbywać się będą na zmianę na scenie w Sali Gotyckiej oraz na dziedzińcu Starego Klasztoru. Bilety są ważne na obie sceny.

Dla posiadaczy biletów na inne koncerty w ramach Nocy Świętojańskiej 2022 przewidziane są wejściówki w cenie 20 zł

Rozwiń

Wejściówki są ważne wyłącznie z biletem na jeden z koncertów:
23.06.22 godz.23.55 Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
LABORATORIUM PIEŚNI
lub
24.06.22 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA