Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Gotycka
 ul. Purkyniego 1

 23.10.2022

 19:00
 

HABANA TRADICIONAL - tradycyjna muzyka kubańska w klimatach Buena Vista Social Club

Ethno Jazz Festival zaprasza 23 października do Starego Klasztoru na spotkanie z gorącą muzyką prosto z Kuby!
Smak słońca i karaibskiej soli morskiej na języku oraz dźwięk pulsującej muzyki wydobywający się z pokrytych patyną budynków Hawany: oto HABANA TRADICIONAL.
Z Yaqueline Castellanos po swojej stronie, gwiazdy widowiska “Classic meets Cuba” – Alexis Herrera Estevez i Elio Rodriguez Luis stworzyli legendę, a The Grande Dame of Cuban Song zgromadziła najwyższej klasy zespół, aby wprowadzić tę wyjątkową muzykę na europejskie sceny w czysty i autentyczny sposób.
Yaqueline Castellanos wystąpiła z muzykami Buena Vista Social Club i rozpoczęła międzynarodową karierę hitem „Como me ha insultado” w Stanach Zjednoczonych. W swojej kubańskiej ojczyźnie została uhonorowana tytułem „Artista más popular de Cuba” (najpopularniejsza kubańska artystka), zanim przeniosła się do Europy.
Cuba Percussion & Friends, zespół dwóch perkusistów z „Classic Meets Cuba”, tworzy autentyczną i potężną podstawę takich oryginałów, jak „Chan Chan”, „Besame Mucho” i „Lagrimas Negras” z tradycyjnym instrumentarium bongosów, kong , gitara tres cubano i bas. Alexis Herrera Estevez i Elio Rodriguez Luis występowali z Compay Segundo, Chucho Valdez i wieloma innymi znanymi kubańskimi muzykami. W swoim programie realizują teraz legendarną kubańską tradycję muzyczną, honorując i prezentując – wraz z „Grande Dame del Son” Yaqueline Castellanos – muzykę karaibskiej wyspy cukrowej z jej bogactwem rytmicznym i melodycznym oraz głębią emocjonalną.

CZYTAJ WIĘCEJ