• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Urodziny Wojciecha Młynarskiego

 Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Gotycka
 ul. Purkyniego 1

 26.03.2023

 19:00

 90 min.

 CZAS TRWANIA

 Ceny biletów

 60, 80 zł

26 marca przypada 82 rocznica urodzin Wojciecha Młynarskiego.
Z tej okazji zapraszamy do Starego Klasztoru na koncert poświęcony pamięci wybitnego polskiego poety piosenki. W programie usłyszymy piosenki do tekstów Mistrza, które na zawsze weszły do kanonu polskiej muzyki, m.in. "Bynajmniej", "Lubię wracać tam gdzie byłem", "W Polskę idziemy", "Prześliczna wiolonczelistka", "Moskwa-Odessa", "Nie ma jak u mamy", "Jesteśmy na wczasach" i wiele innych.
Najpiękniejsze piosenki Wojciecha Młynarskiego śpiewać będą znakomici wrocławscy wokaliści: MICHAŁ BOBER i ŁUKASZ SZUBA - znani z programu The Voice of Poland oraz WOJTEK DEREŃ - aktor scen muzycznych, laureat konkursu 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.
Koncert "Urodziny Wojciecha Młynarskiego" to świetna okazja do rodzinnego spotkania przy znanych utworach mistrza polskiej piosenki. Satysfakcja gwarantowana!

Wojciech Młynarski – bard, poeta, artysta kabaretowy, autor piosenek, ale też librecista, dramaturg, scenarzysta i reżyser teatralny. Polacy pokochali go za ponadczasowe teksty – inteligentne, dowcipne, trafnie opisujące rzeczywistość. Z ogromną wnikliwością obserwował nas – nasze wady, zalety, to co się dzieje w tym kraju – i zabierał głos. Wiele z jego stwierdzeń i rad („trzeba wiedzieć kiedy w szatni, płaszcz pozostał przedostatni, trzeba wiedzieć kiedy wstać i wyjść", „bądźmy jak stare wróble, które stracha się nie boją", „och ty w życiu", „przyjdzie walec i wyrówna") weszło już do codziennego języka. Porozumiewamy się nimi, nie pamiętając niekiedy ich autorstwa.

W koncercie wystąpią:
Wojtek Dereń, Łukasz Szuba, Michał Bober – wokale,
Michał Wilczyński – gitara,
Piotr Sypień – bas,
Tomasz Garbera – perkusja,
Tomasz Jędrzejewski – piano

Rozwiń