Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Gotycka
 ul. Purkyniego 1

 17.03.2023

 20:00
 

EACHTRA – CELTYCKA PODRÓŻ: widowisko muzyczno-taneczno-multimedialne na Dzień Św. Patryka

Ethno Jazz Festival zaprasza do Starego Klasztoru na wrocławskie obchody Dnia Św. Patryka.
17 marca na scenie Sali Gotyckiej zaprezentuje się widowisko muzyczno-taneczno-multimedialne EACHTRA – CELTYCKA PODRÓŻ w wykonaniu zespołów JigReelManiacs – muzyka oraz Tuatha&Ellorien – taniec i oprawie multimedialnej Tomasza Frąszczaka.

EACHTRA – spektakl multimedialny składający się z muzyki, tańca, animacji i narracji – projekt sceniczny będący owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej JigReelManiacs , zespołu tańca irlandzkiego Tuatha&Ellorien oraz Visual Jokeya Tomasza Frąszczaka.
Muzycy i tancerki współtworzą widowisko muzyczno-taneczne łączące elementy kultury celtyckiej takich krain jak Irlandia, Walia, Szkocja i Bretania. Delikatne tańce w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim, scalone z animacjami, recytowanymi fragmentami literatury i przede wszystkim żywą muzyką, zabierają słuchaczy i widzów w podroż ma Szmaragdową Wyspę oraz celtyckie okolice bliższe i dalsze.

WYKONAWCY

JigReelManiacs to trzydziestoletnia, druga stażem na polskim rynku formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata.
Obok wiodących klimatów irlandzkich i szkockich w repertuarze grupy nie brakuje pierwiastków walijskich i bretońskich oraz muzycznych smaków z tzw. nurtu World Music.
Septet Jigowo-Reelowi Maniacy porusza się swobodnie od klasycznych – poprzez popowe, rockowe, reggae'owe, funkowe – do modernistycznych interpretacji standardów celtyckich oraz kompozycji własnych, które okrasza improwizacjami. W dwóch słowach: Celticfusion.

Michał Jankowski – gitara akustyczna;
Aleksander Brych – flet drewniany poprzeczny;
Michał Mazur – dudy, whistles, drumla,dudairedubh;
Dobrochna Surma– skrzypce;
Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew, recytacje;
Maciej Czarnecki – perkusja, instrumenty perkusyjne.

CZYTAJ WIĘCEJ