• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Źródło - przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu

 Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Gotycka
 ul. Purkyniego 1

 16.04.2023

 18:00

 90 min.

 CZAS TRWANIA

 Ceny biletów

 60, 90 zł

ŹRÓDŁO 2023 - przyjaciele śpiewają JACKOWI KACZMARSKIEMU

W kwietniu minie 19. rocznica śmierci największego polskiego barda, Jacka Kaczmarskiego.
Od kilku lat środowisko skupione wokół Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego organizuje specjalny koncert pt. „ŹRÓDŁO” - PRZYJACIELE ŚPIEWAJĄ JACKOWI KACZMARSKIEMU, w którym twórczość barda przypominają jego muzyczni spadkobiercy.
Na rocznicową imprezę zapraszamy 16 kwietnia do Starego Klasztoru.
Na scenie w Sali Gotyckiej wystąpi KWARTET PROFORMA - od lat propagujący twórczość tria Kaczmarski - Gintrowski - Łapiński, znany szerszej publiczności ze wspólnych koncertów z Kazikiem Staszewskim. KWARTET PROFORMA zaprezentuje, przygotowaną specjalnie na tę okazję , pełną wersję kultowego programu MUZEUM, tria Kaczmarski - Gintrowski - Łapiński.
Program „Muzeum” powstał w 1981 roku w oparciu o wybrane dzieła polskiego malarstwa historycznego. Jego intencją było umieszczenie polskich doświadczeń okresu „Solidarności” w perspektywie historycznej tak, by odbiorca pojął, że jest świadkiem procesu, a nie jakiegoś wyjątkowego wydarzenia.

Podczas koncertu ŹRÓDŁO 2023 usłyszymy również program DIALOGI BARDÓW –
PIEŚNI O WOLNOŚCI, MIŁOŚCI I ŚMIERCI /Kaczmarski, Wysocki, Okudżawa, Kryl, Galicz.../
Koncert oparty będzie na osi odwiecznych tematów pieśni bardowskiej: o sensie naszego życia, granicach ludzkiej wolności, o potrzebie miłości i perspektywie śmierci. Wszyscy z wymienionych w tytule bardów pozostają w kręgu tych wątków i dialogują między sobą. Nieobce są im też tematy wojny i trudnej historii europejskiej. Wydaje się zasadnym zestawienie różnych punktów widzenia, a przede wszystkim odmiennych stylistyk wypowiedzi i ekspresji. W doborze bardów nie boimy się sięgnąć po piosenki antyreżimowych twórców rosyjskich, które przecież wielu pokoleniom słuchaczy przynosiły nadzieję i stanowiły namiastkę brakującej wolności.
W koncercie DIALOGI BARDÓW wezmą udział:
Antoni Muracki : gitara klasyczna, barytonowa, śpiew, tłumaczenia
Piotr Kajetan Matczuk : gitara akustyczna, fortepian, instr. elektroniczne, śpiew
Witold Cisło : bas, perkusjonalia, bałałajka, gitary

Koncert ŹRÓDŁO 2023 otworzy PRZEMYSŁAW GRUDZIŃSKI - laureat festiwalu Źródło 2022 oraz Nagrody im. Władysława Stasiaka

Rozwiń

Jak dokonać rezerwacji?

Przesuwając kursorem myszy po planie sali pojawi się cena biletu jak i ilość wolnych miejsc w każdym z sektorów. Po kliknięciu w wybrany sektor pokażą się poszczególne miejsca - kolory wskazują dostępność i kategorię cenową. Wystarczy zaznaczyć wybrane miejsca i przejść dalej do formularza rezerwacji. Po wypełnieniu swoich danych, spośród dostępnych możliwości wybiera się sposób płatności jak i dostarczenia biletów. Rezerwacja zostaje utworzona po kliknięciu "Zamawiam".

Wybierz sektor z planu sali