Repertuar

A ja wolę moją mamę - Dzień Matki w rytmie polskiego rocka!

A JA WOLĘ MOJĄ MAMĘ - Dzień Matki w rytmie polskiego rocka!

Klub Stary zaprasza na najbardziej rockowe w mieście obchody Dnia Matki!
Matki - zabierzcie swoje pociechy, dzieci (małe i duże) - zabierzcie swoje Mamy i spotkajmy się w czwartek 26 maja na jedynym w swoim rodzaju koncercie A JA WOLĘ MOJĄ MAMĘ, czyli Dzień Matki w rytmie polskiego rocka!
W Sali Gotyckiej zagramy i zaśpiewamy razem znane przez kilka pokoleń publiczności polskie przeboje dedykowane dziewczynom, kobietom, wspaniałym Matkom i ich pociechom.
Poczynając od Majki Jeżowskiej i jej hitu "A ja wolę moją mamę", przez "Puszka Okruszka" Natalii Kukulskiej, " Konika na biegunach" Urszuli i "Meluzynę" Małgorzaty Ostrowskiej, idąc dalej przez nieśmiertelne "Nie płacz Ewka", "Jolka, Jolka pamiętasz", "Małgośkę i "O Ela", dojdziemy aż do Kultu i uwielbianego zwłaszcza przez rodziców "Wyjechali na wakacje"!

Grać będzie nasza niezawodna ekipa WrocLove Guitar Top, kierowana przez Marka "Stinga" Popowa, a wspólne śpiewanie polskich hitów poprowadzą: Nikola Warda i Damian Szewczyk.

Jak zawsze przy szczególnych okazjach w Starym Klasztorze można będzie zamówić specjalne życzenia dla swoich Mam i zadedykować im wybraną piosenkę.
Takich rockandrollowych obchodów Dnia Matki jeszcze we Wrocławiu nie było - rezerwujcie czas, powiadomcie znajomych, przychodźcie całymi rodzinami!

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
26 maja 19:30 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 31 kup bilet

Anita Lipnicka - O miłości... akustycznie

Po ogromnym sukcesie trasy INTYMNIE, podczas której Anita Lipnicka świętowała 25-lecie swojej pracy twórczej, Artystka zapowiada serię wyjątkowych koncertów zaplanowanych na jesień 2022. Tym razem będzie ją można usłyszeć i zobaczyć wraz z zespołem w niezwykle kameralnej odsłonie.

"Zamierzamy odwiedzić miejsca, do których nie udało nam się dotrzeć z naszym Intymnym ogrodem w składzie poszerzonym o smyki" - deklaruje Anita. "Co nie oznacza, że przyjedziemy do Was bez scenografii i bez ognia w naszym instrumentarium! Wręcz przeciwnie - stworzymy wyjątkowy klimat, który pozwoli Wam przenieść się na moment w inny świat, świat pełen kojących wrażeń dźwiękowo-wizualnych, których wspólnym mianownikiem będzie....miłość!"
Jaki repertuar usłyszymy w ramach trasy "O miłości..."?
"W czasie pomiędzy celebracją jubileuszu, a premierą mojego nowego wydawnictwa, zapragnęłam wyruszyć w trasę tematyczną, podczas której zaprezentuję zestaw mniej i bardziej znanych piosenek miłosnych, pochodzących z różnych okresów mojej twórczości. Oprócz utworów własnych, przygotowuję dla Was także sporą garść zaskakujących coverów! Jest tylu wykonawców, którzy mnie od lat inspirują... Jeśli chcecie poznać moje ukochane piosenki o miłości i posłuchać jak ja bym je zaśpiewała, gdyby były napisane przeze mnie, zapraszam na jesienne koncerty!"

Trasa "Anita Lipnicka | O miłości... akustycznie" zapowiada się więc niezwykle wzruszająco. Oprócz takich evergreenów jak "Piosenka Księżycowa", "Piękna i Rycerz" czy "Mosty", będzie można usłyszeć w wykonaniu Anity m.in. "Nothing Compares 2 U" Sinéad O'Connor , "Love Song" zespołu The Cure, czy "Into my arms" Nicka Cave'a. Jest również szansa, że widzowie poznają przedpremierowo piosenki z najnowszego albumu, nad którym Artystka obecnie pracuje. 

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
17 października 20:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 59 kup bilet

Bad Manners

BAD MANNERS oraz DAYS'N'DAZE zagrają we Wrocławiu!

wROCKfest.pl zaprasza na klubowy koncert zespołu BAD MANNERS!
Legenda muzyki ska wystąpi 16 czerwca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze we Wrocławiu.
Jako support zaprezentuje się pochodzący z Teksasu folk - punkowy zespół DAYS'N'DAZE
Fani muzyki ska i żywiołowej zabawy pod sceną nie mogą przegapić tego wydarzenia!

BAD MANNERS – zespół angielski, czołowy reprezentant sceny 2 Tone, stawiany na równi obok gwiazd gatunku jak Madness, The Specials, The Beat, The Selecter i The Bodysnatchers. Powstał w 1976 roku w północnym Londynie. Gra skoczną odmianę ska z elementami muzyki karaibskiej, podanej często z humorem. Są mistrzami przerabiania numerów z różnych stylów muzycznych (np. muzyki westernowej, piosenek pop) na kawałki ska. Od samego początku na czele zespołu stoi odpowiedzialny za wokal Buster Bloodvessel (właściwie Douglas Trendle). Dużych rozmiarów, łysy wokalista to prawdziwy wulkan energii, symbol i wizytówka zespołu. Największe sukcesy odnosili w latach 1980 - 83. Dzięki żywiołowym koncertom (m.in. udział w trasie 2 Tone Records uwiecznionej w filmie "Dance Craze") zyskali popularność nie tylko wśród rude boys czy skinheads. Debiutancki album "Ska 'n' B" wydają w 1980 roku dla Magnet Rec.. Numery takie jak "Ne-Ne Na-Na Na-Na Nu-Nu", "Here Comes The Major", "Fatty Fatty", "King Ska/Fa", "Caledonia", "Magnificent 7" (temat z filmu "Siedmiu wspaniałych"), "Wooly Bully", "Lip Up Fatty", "Special Brew", "Inner London Violence" stają się klasycznymi hitami zespołu. W tym samym roku wydają kolejny album "Loonee Tunes!" (Magnet Rec.). Jest on kontynuacją stylu obranego na poprzednim wydawnictwie. Z niego pochodzą takie hity jak "Lorraine", "Just a Feeling" czy "Tequila" (The Champs). Zespół cały czas koncertuje w całej Europie, występuje w również wielokrotnie w telewizji. Rok później na rynku ukazuje się trzeci album "Gosh It's... Bad Manners" (Magnet Rec.). Brzmienie zespołu zmienia się, muzyka jest mieszanką rytmów karaibskich, muzyki pop oraz wpływów ska i reggae. Przynosi takie przeboje jak "Walking In The Sunshine" czy "Can Can" (Jacques Offenbach) - który zajmuje 3 pozycję na brytyjskiej liście przebojów. Podobną muzykę przynosi czwarta płyta Bad Manners - "Forging Ahead" (Magnet Rec. 1982). Najbardziej znanymi utworami z tego krążka są "Samson and Delilah", "Got No Brains" oraz "My Girl Lollipop" (Morris Levy/Johnny Roberts) który zajmuje 9 pozycję na brytyjskiej liście przebojów. Był to ostatni album nagrany dla Magnet Rec., zespół opuszcza wytwórnię w 1983 roku. Następną płytę "Mental Notes" wydają w Portrait Records w 1985 roku.

Zespół Bad Manners występuje w składzie:
Buster Bloodvessel - wokal
Simon Cuell - gitara
Lee Thompsom - bas
Dave Welton - puzon
Warren Middleton - puzon
Trevor Irving - trąbka
Tony Rico - saksofon
Mark Harrison - perkusja
Rick Macwana - klawisze
Carlton Hunt - perkusja
Chris Bull - trąbka

DAYS'N'DAZE pochodzą z Houston w Texasie (U.S.A.). Grają folk punka, którego sami określają jako H-Town Trashgrass. Od samego początku promowali etykę D.I.Y. co wiązało się z tym, że sami  nagrywali, wydawali i promowali swoją muzykę. Tematyka ich piosenek obejmuje anarchizm i kwestie środowiskowe, lęki, alkoholizm i imprezy. Są znani z energetycznych występów na żywo. Days N' Daze intensywnie koncertowało w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie, grając praktycznie wszędzie, od występów w domach po festiwale. Days N Daze otwierało koncerty dla wielu znanych  zespołów, w tym m.in.: The Infamous Stringdusters, M.D.C.,  Night Gaunts, Cancerslugm i Weezer. Days N' Daze zostało założone w 2008 roku przez Whitney Flynn i Jesse Sendejasa, którzy dorastali w Rosenberg w Teksasie na przedmieściach Houston. Znali się od szkoły średniej i byli parą  przed założeniem zespołu. Na początku byli jedynymi członkami zespołu: Whitney Flynn, która w młodym wieku uczyła się klasycznej gry na pianinie, a następnie przez lata była trębaczem w gimnazjalnym i licealnym zespole marszowym. I Jesse Sendejas, gitarzysta samouk, który został wprowadzony do świata muzyki w młodym wieku przez swojego ojca, pisarza muzycznego z Houston Press. Na początku Flynn i Sendejas nie mieli wystarczających funduszy na zakup sprzętu muzycznego aby założyć porządny zespół punkowy, więc zaczęli grać akustycznie. W 2014 ustabilizował się skład Days'N'Daze.
Do zespołu dołączyła: Meagan Michelle grająca na tarce oraz Matt Wilhelm  grający na wykonanym z bali basie. Ich dyskografia liczy 9 albumów studyjnych. W 2020 roku dość nieoczekiwanie podpisali kontrakt z amerykańską wytwórnią Fat Wreck Chords dla której nagrali swój ostatni album "Show Me The Blueprints"

16.06.22 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
BAD MANNERS
DAYS'N'DAZE
bilety: 80 zł - I pula
miejsca siedzące ( balkon): 100 zł

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
16 czerwca 20:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 38 kup bilet

Ethno Jazz Festival: DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA, URWANI Z WESELA

Džambo Aguševi Orchestra - laureat festiwalu Guča zagra we Wrocławiu!
Ethno Jazz Festival zaprasza na kolejne spotkanie z porywająca muzyką Bałkanów!
24 czerwca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze wystąpią zdobywcy głównej nagrody legendarnego festiwalu bałkańskich orkiestr dętych w Guča - DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA z Macedonii!
Bezpośrednio po koncercie gwiazd z Macedonii wystąpi polski zespół URWANI Z WESELA . Muzyczne kolaboracje obu grup niewykluczone!
Szykuje się prawdziwa bałkańska petarda w ramach wrocławskich obchodów Nocy Świętojańskiej

Džambo Agušev urodził się w małym macedońskim mieście Strumica w 1987 roku w rodzinie muzyków.
W czasach dziecięcych wyrażał zainteresowanie grą na trąbce, by później zabrać się za to na poważnie.
Każdego dnia nalegał, by móc towarzyszyć ojcu muzykowi na próbach, gdzie uważnie słuchał i obserwował miejscowych muzyków .
Jego marzeniem było posiadanie własnej trąbki, lecz jego rodzina nie chciała go spełnić, gdyż wiedziała jak ciężkie jest życie muzyka.
Z czasem, ojciec widząc zaangażowanie chłopca, wręczył mu jego pierwszą trąbkę. Od tamtej pory Dzambo był nie do zatrzymania, postawił sobie za punkt honoru zostanie najlepszym trębaczem na Bałkanach i zamierzał tego dokonać. Gdy większość chłopców w jego wieku w Strumicy grało w piłkę nożną, Dzambo grał na trąbce, ciągle doskonaląc swoje umiejętności, aż dostał się do orkiestry jego wuja w zaskakującym wieku 11 lat.
Chłopiec wciąż się rozwijał. Mimo przywiązania do lokalnej muzyki, Dzambo miał uszy szeroko otwarte, słuchając i czerpiąc inspiracje z jazzu, soulu, funku, muzyki filmowej, jak i tureckiej. Z czasem wypracował swoje własne, charakterystyczne brzmienie.
Gdy dorósł, założył swój własny zespół i zaczął budować swoją reputację w całym regionie grając m.in. na weselach. Mówiono, że był najlepszym trębaczem weselnym w okolicy, co otworzyło mu furtkę do udziału w konkurach dla orkiestr dętych.
W 2006 roku Dzambo wraz z zespołem wziął udział w Festiwalu Trąbki w Kumanovo. Wynik? Pierwsze miejsce.
Dzambo Agusevi Orchestra stawali na podium co roku, aż do 2011 r. kiedy to "zabroniono" im rywalizacji, by dać szansę innym zespołom.
Następnie orkiestra Dzambo wzięła udział w festiwalu w Pehchevo zdobywając wszystkie nagrody. Po tym muzyk wiedział, że jest gotowy rywalizować z najlepszymi orkiestrami bałkańskimi na legendarnym festiwalu w Guca,
Od lat 60. XX wieku Guča zyskała międzynarodową reputację jako najważniejsza na świecie bitwa orkiestr dętych.
Latem 2011 roku, Orkiestra Džambo Aguševi otrzymała pierwszą nagrodę i zapisała swoje imię w historii tego słynnego wydarzenia: zarówno sędziowie, jak i publiczność byli pod ogromnym wrażeniem.
Po takich osiągnięciach Dzambo mógł spocząć na laurach, zarabiając fortunę grając na weselach i komercyjnych imprezach, lecz nie tym chciał się zajmować. Jego celem stało się zdobycie serc publiczności w Europie i poza nią.
Kolejnym przystankiem na europejskiej trasie koncertowej będzie Wrocław!
Urwani z Wesela to skutecznie hałasująca grupa muzyków. Zespół wywodzi się z Łodzi. Składa się z młodych, profesjonalnych muzyków, naładowanych bałkańską energią zaczerpniętą z festiwalu trąbki w Gučy! Muzyka bałkańska jest muzyką etniczną, charakteryzującą się pięknymi melodiami, które zawierają w sobie różnorodność uczuć - miłość, radość, tęsknotę czy smutek. Melodie te, w połączeniu z rytmicznym akompaniamentem i specjalnymi technikami gry, nie pozwalają usiedzieć w miejscu
Skład zespołu:
Dymitr Kościuszko - trąbka
Grzegorz Witkowski - trąbka
Jakub Nojek - saksofon
Bartłomiej Lewandowski - baryton
Marcin Melerowicz- tuba
Bartosz Stępień - perkusja

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
24 czerwca 20:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 63 kup bilet

Ethno Jazz Festival: FANFARE CIOCĂRLIA (Rumunia)

Bałkańskie wieczory z energetyczną taneczną muzyką graną na żywo przez najlepsze orkiestry prosto z Bałkanów stały się już wizytówką wrocławskiego klubu Stary Klasztor.
10 lutego na scenie Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze swoje 25-lecie obchodzić będzie pochodząca z Rumunii FANFARE CIOCĂRLIA, jedna z najważniejszych orkiestr dętych, dzięki której szalone bałkańskie rytmy pokochał cały świat.
To idealna propozycja na karnawałowe szaleństwo w bałkańskich rytmach - zaznaczcie w kalendarzach!

25 LAT TEMU:
Zece Prăjini to miejsce narodzin jednego z najbardziej niesamowitych zjawisk w muzyce dętej, miejsce, w którym wszystko się zaczęło dla Fanfare Ciocărlia. Tutaj, w 1997 roku, 12 muzyków wyruszyło na podbój świata głębokim dźwiękiem tub i tenorowych rogów przeplatanych dzikimi popisami trąbek i saksofonów. Uwolnić i puścić w świat radosną moc wschodnioeuropejskiej muzyki dętej – taki był zamysł! Od tego doniosłego oświadczenia zespół przejechał miliony kilometrów na niezliczonych trasach koncertowych.
TERAZ :
O ich muzyce nie trzeba zbytnio się rozpisywać. Niezrównany talent Fanfare Ciocărlia do łączenia ich bałkańskich instrumentów dętych z odrobiną jazzu, popu i rocka, a wszystko to wykonywane z szaloną precyzją w zawrotnych tempach, nadał im status kultowych i sprawił, że stali się stałym elementem sceny muzycznej od punka po muzykę klasyczną. Dwie i pół dekady, tysiące koncertów i 9 albumów studyjnych - Fanfare Ciocărlia była u szczytu swojej kariery, gdy pandemia wstrząsnęła światem. To bezprecedensowe wydarzenie oznaczało dla nich to samo, co dla milionów innych artystów na całym świecie: nagłe zatrzymanie wszelkiej pracy. I podczas gdy świat wydawał się być w bezruchu, wielu fanów zespołu przy wsparciu finansowym i słowami zachęty pomogło im ukończyć ich długo planowany na 25-lecie album. Dzięki temu można usłyszeć rezultaty: "It Wasn't Hard To Love You" to muzyczna oda do legionów fanów Fanfare Ciocărlia. To najnowszy rozdział w historii big bandu z małej wioski, zespołu, który chce wywoływać uśmiech na twarzach ludzi i zespołu, który tęskni za ekscytującymi koncertami rozciągającymi się po całym świecie.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
22 września 20:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 35 kup bilet

GBH / THIS MEANS WAR

Brytyjska legenda punk rocka wystąpi 25 maja w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.
Jako support zaprezentuje się holendersko - belgijski THIS MEANS WAR

Grievous Bodly Harm, w skrócie GBH, to obok The Exploited i Discharge najpopularniejszy zespół z drugiej fali brytyjskiego punk rocka. Grupa powstała w 1978 roku w Birmingham. Od początku trzon kapeli stanowili: Colin Abrahall (wokalista), Colin "Jock" Blyth (gitara) oraz basista Ross Lomas. Później przez zespół przewinęło się czterech perkusistów. Od 1993 roku z GBH gra Scott z grupy Bomb Disneyland.
Pierwsze cztery albumy kwartetu z Birmingham należą do kanonu punk rocka: "Leather Bristles Studs And Acne", "City Babys Attacked By Rats", "City Babies Revenge" oraz "Midnight Madness And Beyond". W latach '90 GBH, podobnie jak The Exploited, skierował się bardziej w kierunku sceny metalowej, o czym mogą świadczyć późniejsze płyty - "From Here To Reality" czy "Church Of Truly Wraped", jednak grupa nigdy nie zerwała z punkowymi korzeniami. Powrót do starego grania stanowią ostatnie albumy: "Punk Junkies" z 1997 r. , "Ha Ha" z 2002 r. i "Perfume and piss" z 2010 r.
Ich ostatnim wydawnictwem pozostaje bardzo ciepło przyjęty przez dziennikarzy i fanów album "Momentum" wydany przez wytwórnię HELLCAT w 2017 roku.

THIS MEANS WAR - zespół został założony w 2016 roku przez holenderskich i belgijskich muzyków, którzy wcześniej udzielali się w takich zespołach jak Discipline, Hidden Guns, Superhero Status i Convict.
Muzyka THIS MEANS WAR to punk rock z rock'n'rollowymi naleciałościami. Grupa ma na swoim koncie jeden album "Heart Strings" wydany w 2019 roku oraz dwa single: "This Means War!" i "Use It Up".

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
25 maja 20:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 22 kup bilet

Less Than Jake, Elvis Jackson, CF98

Less Than Jake zagra we Wrocławiu!

wROCKfest.pl zaprasza 27 października do Starego Klasztoru na koncert amerykańskiej gwiazdy ska/punk - LESS THAN JAKE!
Jako supporty zaprezentują się zespoły: ELVIS JACKSON ze Słowenii oraz rodzimy CF98

LESS THAN JAKE to aktualnie jeden z najpopularniejszych amerykańskich zespołów ska punk w U.S.A.Grupa powstała w w Gainesville na Florydzie w 1992 roku z inicjatywy perkusisty Vinnie Fiorello i wokalisty/gitarzysty Chris'a DeMakes'a. Wkrótce dołączył do nich wokalista/basista Roger Lima I trębacz Buddy Schaub. W tym składzie zespół wyruszył na swoje pierwsze tournée i koncertuje do dzisiaj bez przerwy grając co roku po 150 koncertów podczas których mieli okazję występować u boku Bon Jovi, Linkin Park czy Snoop Dogga. W 2000 roku dołączył do nich saksofonista J.R. Wasilewski Dotychczas wydali osiem albumów i sprzedali ponad 2 miliony płyt na całym świecie.

ELVIS JACKSON – to zespół rockowy pochodzący ze Słowenii. Powstali w 1997 roku i w swojej muzyce łączą elementy: ska, punk rock'a, hardcore'a , reggae oraz metalu. Mają na swym koncie pięć albumów. Ich ostatnia płyta nosi tytuł „Radio Unfriendly" i została wyprodukowana przez Arne Neurand'a (Guano Apes, Subway for Sally)

CF98– grupa pochodzi z Krakowa i aktualnie jest najlepszym zespołem wykonującym pop punk zainspirowany dokonaniami grup zza oceanu. CF98 grał koncerty z takimi polskimi artystami jak Coma, Happysad, Hey, O.S.T.R., Acid Drinkers, Vavamuffin a także z zespołami zachodniej sceny hard core/punk jak: Good Riddance, Ignite, Billy Talent, Rise Against, Bad Religion, Funeral for a Friend, Cancer Bats .

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
23 października 20:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 70 kup bilet

Myslovitz

MYSLOVITZ to jeden z najważniejszych zespołów rockowych polskiej muzyki rozrywkowej ostatních 30 lat. Grupa została założona w 1992 roku w Mysłowicach przez Artura Rojka, Wojtka Powagę oraz Jacka i Wojtka Kuderskich. Cztery lata później do zespołu dołączył Przemysław Myszor.

Zespół ma na swoim koncie 10 płyt, które rozeszły się w ponad pół milionie egzemplarzy. Wielkie przeboje, takie jak „Długość dźwięku samotności“, „Dla ciebie“, „My“, „Chłopcy“, „Scenariusz dla moich sąsiadów“, „Peggy Brown“, „Z twarzą Marilyn Monroe“ i wiele innych na stałe zagościły we wszystkich polskich rozgłośniach radiowych.

W swojej historii grupa ma na koncie współpraca z reżyserem Januszem Kamińskim, fotografikiem Ryszardem Horowitzem, Markiem Grechutą, Jerzym Stuhrem. Zespół pojawił się na najważniejszych festiwalach europejskich, takich jak Das Bizarre-Festival i prestiżowym Montreux Jazz Festival. Zagrał trasy koncertowe u boku Iggy’ego Popa, Simple Minds, Skin, Travis.

Myslovitz są dwukrotnymi laureatami MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act., wielokrotnie nagradzani Fryderkiem przez Akademię Fonograficzną jak również są laureatami Paszportów „Polityki“, Superjedynek, Yach Festiwal i wielu innych nagród.

W 2022 roku zespół będzie obchodził jubileusz 30-lecia swojej działalności. Z tej okazji w przygotowaniu jest nowa płyta, jak również trasa koncertowa, podczas której zespół zaprezentuje się w nowej, jubileuszowej odsłonie.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
16 października 20:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 79 kup bilet

Noc Świętojańska 2022 - Fiesta Latina

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2022 - latynoamerykańska fiesta w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza 23 czerwca na tradycyjne już muzyczne obchody Nocy Świętojańskiej. Najkrótszą noc w roku witać będziemy tym razem w rytmach latynoamerykańskich w klubie muzycznym Stary Klasztor.
Na dwóch scenach, w Sali Gotyckiej oraz na dziedzińcu Starego Klasztoru, zagrają: znana we Wrocławiu międzynarodowa grupa KUMBIA MAĆ, tworzona przez muzyków z różnych zakątków świata mieszkających obecnie w naszym mieście oraz artyści zza oceanu, przemierzający Europę w ramach tras koncertowych, które wreszcie mogą się odbyć po przymusowej covidowej przerwie - MARIA MOCTEZUMA z Meksyku oraz ALUMINÉ GUERRERO i MILONGA SIN CORTE prosto z Argentyny.

Szykuje się prawdziwa gorączka świętojańskiej nocy w latynoskich rytmach!
Tego wydarzenia miłośnicy dobrej zabawy przy muzyce folkowej nie mogą przegapić

KUMBIA MAĆ powstała w 2015 roku. Zespół tworzy grupa przyjaciół, którzy wspólnie grają muzykę tropikalną, cumbia i latino. Kumbia Mać zagrał pierwszy koncert w Księgarni Hiszpańskiej Elite we Wrocławiu. Kilka miesięcy później wystąpili również w innych wrocławskich klubach, a także w Warszawie i Łodzi. Swoją przygodę zaczynali jako grupa 5 osób. Zespół rozwijał się do obecnej formacji, czyli 10 fantastycznych ludzi z 4 różnych krajów takich jak Polska, Hiszpania, Kuba i Francja.

MARIA MOCTEZUMA - meksykańska piosenkarka i autorka tekstów działająca artystycznie na poziomie krajowym i międzynarodowym. Poprzez swoją muzykę rozpowszechnia autochtoniczną i współczesną kulturę Meksyku. Jej twórczość łączy rytmy latynoamerykańskie, pre-Hispanic i współczesne, tworząc gatunek Raizoso. Z ponad dziesięcioletnim stażem w branży muzycznej i trzema albumami na rynku, Maria Moctezuma jest jedną z ważniejszych przedstawicielek nowej muzyki meksykańskiej. 
Spektakl Mari Moctezumy jest połączeniem meksykańskich muzycznych korzeni w mieszance nowoczesnych rytmów latynoamerykańskich, które wzbogacone są o instrumenty i elementy kultury przodków. Bossanova / cumbia, jarana / rock czy polka / reggae przy akompaniamencie fletów i gigantycznej muszli morskiego ślimaka, to tylko niektóre z niespodzianek, które przykuwają uwagę słuchaczy podczas koncertów.

ALUMINÉ GUERRERO to argentyńska piosenkarka i autorka tekstów, która na swój własny, wyjątkowy sposób interpretuje argentyńską muzykę folkową. 
Jako dziecko muzyków folkowych już w bardzo młodym wieku zadebiutowała występując na ulicach argentyńskich miast i licznych festiwalach muzyki etnicznej Podróżowała po świecie, by w 2016 roku znaleźć szczęście w Tuluzie. Ta podróż dookoła świata zaowocowała wydaniem na Kubie albumu z szanowanym zespołem Sorpresa Trinitaria łącząc typową muzyką plemienia Guajiro z muzyką uliczną. Od 2018 roku koncertuje w Europie ze swoim zespołem, ale także jako duet lub solo. Podczas swojej trasy koncertowej wystąpiła między innymi na słynnym Fusion Festival w Larz prezentując swój nietuzinkowy electrofolk. 

MILONGA SIN CORTE - projekt zespołu tango z Córdoby w Argentynie, który świętuje swoje 10 lecie. Aby uczcić dekadę swojego istnienia w 2022 roku zespół odbędzie 6. Międzynarodową Trasę po Europie. W ramach tej trasy zawitają również do Wrocławia z najnowszym pokazem Tango Nuevo and Fusion. Przygotowany repertuar na tę wyjątkową rocznicę odtwarza klasykę, prezentuje nowe tanga, a także proponuje własne kompozycje. Jego brzmienie nawiązuje do stylu klasycznego tanga argentyńskiego, ale z bardziej współczesną interpretacją.
Zespół Milonga Sin Corte tworzą wokalistka Verónica Bie i skrzypek Benshi Dron , którym towarzyszą instrumenty harmoniczne, takie jak gitara, fortepian, bandoneon i ich kombinacje.
W swojej karierze muzycznej odbyli 5 międzynarodowych tras koncertowych po Europie i Ameryce Łacińskiej, występując w Hiszpanii, Francji, Belgii, Niemczech, Holandii, Austrii, Czechach, Polsce, Anglii, Chile, Peru i Kolumbii.

Koncerty odbywać się będą na zmianę na scenie w Sali Gotyckiej oraz na dziedzińcu Starego Klasztoru. Bilety są ważne na obie sceny.

Dla posiadaczy biletów na inne koncerty w ramach Nocy Świętojańskiej 2022 przewidziane są wejściówki w cenie 20 zł

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
23 czerwca 20:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 62 kup bilet

Nouvelle Vague

NOUVELLE VAGUE zagra we Wrocławiu!

Nouvelle Vague - francuscy mistrzowie muzycznych interpretacji wystąpią 2 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze

Bossa Nova, Trzecia Fala, Nowa Fala – to trzy inspiracje, które nalazły się u podnóża projektu Marca Collina i Oliviera Libaux. Muzycy korzystając z inspiracji punkowych i post-punkowych połączonych z klimatem Bossa Novy na nowo odkryli i odświeżyli w błyskotliwy sposób pojęcie cover bandu. Przykładem tego mogą być kompozycje zremixowane i tworzone z czołówką tzw. „Renouveau de la chanson française” (odnowienie francuskiego chansonu): Camille, Phoebe Killdeer (których „Fade Out Lines” było remixowane przez The Avener), Nadeah, Mélanie Pain i Liset Alea.
Oryginalność projektu opłaciła się i przełożyła na milion sprzedanych płyt, 4 albumy wydane między 2004 a 2010 rokiem, trasy i koncerty w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, takich jak londyńska Royal Albert Hall, Hollywood Bowl w L.A. czy paryska Olympia. W 2011 roku zespół zaprzestał nagrywania nowego materiału, skupiając się na ulepszaniu i tworzeniu nowych show na żywo. Rozpoczął też współpracę ze znanym projektantem Jean-Charlesem de Castelbajac. Założyciele Nouvelle Vague oddali się także graniu w innych zespołach.
Nie był to jednak czas stracony gdyż w muzyków wstąpiła nowa odświeżająca energia, z którą rozpoczęli kolejny rozdział swojej historii płytą „I Could Be Happy”. Na ostatniej płycie znajdziemy standardy punkowe i post-punkowe przepojone niezrównaną atmosferą i klimatem, które potrafią wprowadzić tylko NV. Duet Collin i Libaux po raz kolejny dowodzi, że jest wręcz predestynowany do tworzenia produkcji zaskakujących w każdym calu. Odświeżone klasyki Nouvelle Vague zagrali tym razem także z muzykami tradycyjnymi. W „A Manner of Speaking” usłyszymy kubański zespół z Tampy, w „Killing Moon” meksykańskich mariachi, a w „Ever Fallen in Love” zabrzmią instrumenty indyjskie. Dowodzi to, że te kawałki można dowolnie modelować i przetwarzać w ramach każdego rodzaju muzyki, tak samo jak choćby repertuar The Beatles.

Na koncertach Nouvelle Vague zobaczymy wspaniałe wokalistki - Mélanie Pain oraz Élodie Frege.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
02 października 19:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 72 kup bilet

PERCIVAL - Slavny Tur IV

PERCIVAL "Slavny Tur IV" w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza 27 maja do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert zespołu PERCIVAL!
Z przyjemnością zapowiadamy najszerszą pod względem repertuaru trasę folkową "Slavny Tur IV". Zagramy podczas niej wybrane utwory z całego cyklu "Slava!", w tym także te, których jeszcze nigdy nie zagraliśmy na żywo. A może i coś więcej ;)
Ten projekt powstał w wyniku fascynacji historią i kulturą dawnych Słowian. Percival znany jest jako współtwórca muzyki do gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon”, muzyki, która zdobyła światowy rozgłos, wiele nagród i wyróżnień. Zespół ponadto współtworzył muzykę do “Równonocy”– projektu, który połączył słowiańskie dźwięki z hip hopem i który zdobył Diamentową Płytę. Percival ma na swoim koncie pięć albumów studyjnych, w tym cykl “Slava” zawierający pieśni wszystkich grup Słowian, a oprócz tego kilka dodatkowych wydawnictw, jak choćby muzykę do audiobooków (“Vikingaasaga” oraz “Borek i bogowie Słowian”). Zespół odwiedził ze swoimi koncertami całą Europę i nie tylko, pojawiał się w miejscach tak odległych i egzotycznych jak Wyspa Man czy Kanada. Ich muzyka pojawiła się w wielu produkcjach dokumentalnych związanych z historią i z czasami dawnych Słowian i Wikingów. Jako propagatorzy i miłośnicy Słowiaństwa znani są i rozpoznawalni niemal na całym świecie.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
27 maja 20:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 121 kup bilet

Piosenki z Bajek Disneya

PIOSENKI Z BAJEK DISNEYA na Dzień Dziecka w Starym Klasztorze!

Najmłodszych widzów i ich rodziców oraz wszystkich chcących powspominać młodzieńcze lata zapraszamy na koncert najpiękniejszych piosenek znanych z filmowych bajek Walta Disneya!
1 czerwca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze usłyszymy na żywo takie hity jak: "Ty druha we mnie masz" (Toy Story), "Nie bój się chcieć" (Zwierzogród), "Miłość rośnie wokół nas" i "Hakuna Matata" (Król Lew), "Mam tę moc" (Kraina lodu), "Kolorowy wiatr" (Pocahontas) i wiele innych piosenek dobrze znanych z bajkowych produkcji Disneya.
Dodatkowo pojawią się uwielbiane nie tylko przez dzieci, polskie przeboje z Akademii Pana Kleksa
Śpiewać będą znakomici wokaliści - Nikola Warda i Wojtek Dereń z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu muzycznego
Koncert bajkowych przebojów to będzie najpiękniejszy prezent dla Waszych pociech, a dla Was znakomita okazja do wspomnień :)

Bajki Disneya są znane na całym świecie. Każdy z nas widział chociaż jedną produkcję wywodzącą się z fabryki marzeń zwanej światem Disneya. Coraz to nowe pokolenia wychowują się na tych pouczających filmach o miłości, przyjaźni i rodzinie.
Filmowym produkcjom Disneya towarzyszy zawsze wyjątkowa oprawa muzyczna. Piosenki do filmów piszą najlepsi kompozytorzy, a wykonują je światowe gwiazdy muzyki pop.
Utwory z bajek dla dzieci są często tak popularne jak same filmy i bajki.

W bajkowym koncercie w Starym Klasztorze. wystąpią:

Nikola Warda - pochodząca z Legnicy wokalistka, wiąże swoją przyszłość z muzyką, która jest jej całym życiem. Uczestniczka programów "Bitwa Na Głosy", "Mam Talent" i "Szansa Na Sukces". Koncertowej publiczności znana z muzycznego cyklu "Damy Rocka"

Wojtek Dereń - aktor scen muzycznych, wokalista. Przez wiele lat współpracował z Operą Wrocławską, Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Ad Spectatores i Cloud Theater
W 2018 roku został jednym z laureatów konkursu 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Jest liderem koncertu poświęconego pamięci Grzegorza Ciechowskiego, z którym gości na wielu scenach na terenie całego kraju.

oraz zespół w składzie:
Gabrysia Cybuch - chórki, flet poprzeczny
Magdalena Dachowska - bas
Marcin Gołda - gitara
Adam Komorowski - piano
Robert Dachowski - perkusja
Konrad Możdżeń - perkusjonalia

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
01 czerwca 17:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 32 kup bilet

Red Box

Red Box – legendarna londyńska formacja powstała w na początku lat 80, wielokrotnie podbiła światowe listy przebojów w tym UK Top Ten, m.in. takimi utworami „Lean on Me”, „Chenko” oraz „For America”. Grupa może się pochwalić sprzedanymi w milionowych nakładach albumami „The Circle and the Square” (1985) oraz „Motive” (1990).
Zespół powrócił w 2011r. z nową płytą „Plenty” która odniosła niezwykły sukces w Wielkiej Brytanii, Europie, a zwłaszcza w Polsce!
Single „The Sign” i „Hurricane” dotarły na sam szczyt listy przebojów Programu 3.
Na czele zespołu stoi niezmiennie wokalista i autor piosenek Simon Toulson-Clarke. Simon należy do twórców, którzy spotykają się ze słuchaczami tylko wtedy, gdy mają im coś ważnego do przekazania.

We września 2019 roku ukazał się długo oczekiwany album ‘Chase The Setting Sun’.
Album i trasa koncertowa pod tym samym tytułem - Chase The Setting Sun’ pokazuje, że grupa zatoczyła pełne koło, łącząc swoje bardzo indywidualne brzmienie z echami swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości rzuconej w tygiel, dając tym samym wspaniały efekt w postaci ponadczasowej muzyki.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
15 czerwca 20:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 75 kup bilet

Szanty dla Kasi - Gramy dalej!: Mechanicy Shanty, Flash Creep, Szkocka Trupa, W Stronę Portu, Jan i Klan i inni

Mechanicy Shanty, Flash Creep, Szkocka Trupa, Krzysztof Jurkiewicz (Formacja), Tomek Lewandowski, Marta Kania, Tomek Motyka, Znienacka Project, W Stronę Portu, Jan i Klan oraz Uhuhu wystąpią w specjalnym koncercie "Szanty dla Kasi - Gramy dalej!".
28 maja o godz. 20.00 spotykamy się w Sali Witrażowej Starego Klasztoru, aby przy dobrej muzyce, w gronie przyjaciół, wspomnieć wyjątkową osobę, stałą bywalczynię niezliczonej ilości koncertów, Kasię Sobańską, która w styczniu tego roku przeszła na drugą stronę, aby słuchać Największej Orkiestry Nie z Tego Świata.
Kasia przez wiele lat pojawiała się na takiej ilości koncertów, że można było podejrzewać istnienie nie jednej, a co najmniej kilku Kaś, ubarwiających innym życie uśmiechem, dobrem i pozytywną energią. Ale Kasia na koncertach nie była jedynie widzem. Kasia bywała dla artystów podporą, inspiracją, ostoją spokoju, jasnym punktem, którego szukało się stojąc na scenie. Do jej słodkich tajemnic należała niezwykła umiejętność angażowania ludzi do różnych ważnych spraw, w tym zbiórek czy licytacji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I wszystko potrafiła robić z nieśmiałym uśmiechem, jakby niechcący, choć stało za tym mnóstwo pracy i zaangażowania.
W sobotę 28 maja spotkamy się i znów zagramy dla Kasi, aby pokazać, że dobro, które w nas zostawiła, wraca po wielokroć.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
28 maja 20:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Witrażowa bilety: 32 kup bilet

Tempers

TEMPERS zagrają w Starym Klasztorze!

Klub Stary Klasztor zaprasza 29 maja na koncert duetu TEMPERS z Nowego Jorku.
Muzyka Tempers to chłód syntezatorów, mroczny klimat, który jednocześnie jest taneczny i przebojowy.

Muzyka Tempers oscyluje wokół takich gatunków jak: cold wave, dark wave, synth pop i post punk. Nowojorczycy doskonale radzą sobie z tworzeniem mrocznych, zimno falowych, elektronicznych dźwięków, które łączą z tanecznymi, a jednocześnie ponurymi bitami. W rezultacie, powstaje coś na kształt popu, uwięzionego w gotycko-nowofalowym, dźwiękowym pejzażu.

Duet tworzą wokalistka Jasmine Golestaneh i gitarzysta, klawiszowiec Eddie Cooper.
Nowojorczycy wracają z albumem "Private Live" , który ukazał się w 2019 roku  Oprócz tego mają na swoim koncie doskonale przyjęty debiutancki album "Services" wydany w 2015 roku oraz koncepcyjny album "Junkspace" z 2018 roku. W kwietniu br. ukazał się ich najnowszy album "New Meaning".

29.05.22 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
TEMPERS
bilety: 60 zł - I pula

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
29 maja 20:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 50 kup bilet

The Creepshow

THE CREEPSHOW zagra we Wrocławiu!

wROCKfest.pl zaprasza na jedyny w Polsce koncert zespołu THE CREEPSHOW!
Gwiazda gatunku psychobilly wystąpi 31 maja w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze
W ciągu ostatnich 13 lat pięcioro Kanadyjczyków z The Creepshow na całym świecie tłoczyło swoje koktajle punk, country, psychobilly i old-school'owego rock'n'rolla. Byli w wielu częściach świata, sprzedali wiele płyt, zebrali miliony wyświetleń filmów i generowali dużą i stale rosnącą rzeszę fanów. W ponad 50 krajach dzielili scenę z zespołami takimi jak Rancid, Nofx, Dropkick Murphys, Tiger Army, Sham 69 I Reverend Horton Heat. Teraz nadszedł czas na Wrocław!

Wraz z debiutanckim albumem „Sell Your Soul"(2006) THE CREEPSHOW natychmiast wylądował na szczycie międzynarodowej sceny psychobilly/punk, mając tym samym możliwość podróżowania do wielu krajów z energicznym show na żywo. Kolejne wydania „Run For Your Life" (2008, Epitaph / Stomp / People Like You), „They All Fall Down" (2010, Epitaph / Stomp / People Like You) i „Life After Death" (2013, Stomp / Sailors Grave / People Like You) potwierdziły ich reputację jako jednego z najlepszych w swoim gatunku.
W 2017 roku zespół wydał kolejny studyjny album „Death At My Door". I to wydawnictwo pełne jest gniewnych, przerażających i szorstkich utworów, które zawsze były znakiem rozpoznawczym tej grupy.
Charyzmatyczny głos wokalistki Kendy (pewnie skradnie Wasze serca :)) w połączeniu z chwytliwymi melodiami zespołu tworzą niepowtarzalną atmosferę, dzięki czemu piosenki szybko wpadają w ucho. Utwory takie jak „Sticks & Stones", „Til Death Do Us", „Tomorrow May Never Come", „My Soul To Keep" czy „Death At My Door" pokazują to wyraźnie.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
30 maja 20:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 95 kup bilet

The Residents - Dog Stab! Tour

wROCKfest.pl zaprasza do Wrocławia na koncert zespołu THE RESIDENTS!
Koncert odbędzie się 27 stycznia 2022 w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze

Pierwotnie trasa była zaplanowana na początku 2021 roku. Wszystko było już zaplanowane, terminy dopięte, kluby zarezerwowane - następnie wybuchła pandemia.
Trasa została przełożona na rok 2022, tym samym stając się jeszcze bardziej wyjątkowa!
W przyszłym roku przypada 50 rocznica założenia zespołu. The Residents „trzymają Underground od 1972!"

Jak zawsze grupa pozostawia swój nowy program w tajemnicy, poniżej jedynie kilka słów, jakie rzecznik The Residents powiedział o nowym programie:

„Opierając się na utworach z klasycznego okresu grupy a także na ich najnowszym albumie, The Residents z przyjemnością ogłaszają DOG STAB! TOUR, wspaniale świętując dziwne i nieprawdopodobne pięćdziesiąt lat istnienia. Skupiamy się na kultowym albumie "DUCK STAB!" z 1978 r., podczas występu zaprezentujemy również muzykę z "Metal, Meat & Bone", wydaną latem 2020 roku. Jak zawsze nieprzewidywalna trasa koncertowa będzie zawierała także kilka nieoczekiwanych niespodzianek w tym ciekawym i niepowtarzalnym karnawale chaosu. "

Bez wątpienia album „Metal, Meat & Bone" z 2020 roku jest kolejnym punktem kulminacyjnym w ich fantastycznej karierze. Realizując ambicję długiej kariery, The Residents wreszcie odkrywają "The Blues!". Pod wpływem muzyki zagubionego bluesmana Alvina Snowa, znanego również jako Dyin 'Dog, grupa prezentuje swoje interpretacje wszystkich dziesięciu znanych nagrań Snowa, a także kilka nowych kompozycji inspirowanych jego twórczością.

W „Metal, Meat & Bone" grupa idzie o krok dalej, odkrywając nieznanego wcześniej artystę, co skłoniło ich do nagrania własnego hołdu dla jego twórczości. The Residents przedstawiają cały pakiet „The Songs Of Dyin' Dog" wraz z oryginalnymi nagraniami Alvina Snowa, które zostały odkryte przez wieloletniego przyjaciela i współpracownika Rolanda Sheeehana

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
15 lutego 20:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 78 kup bilet

U.K.Subs

U.K.SUBS - pożegnalny koncert we Wrocławiu!

wROCKfest.pl zaprasza do Wrocławia na koncert brytyjskiej legendy punk rocka!
Zespół U.K.SUBS wystąpi 23 lipca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, a wiek i stan zdrowia lidera zespołu, Charliego Harpera, wskazują że będzie to ostatni koncert zespołu w naszym mieście. Fani punk rocka nie mogą przegapić tego wydarzenia!

U.K. Subs to angielska grupa punkrockowa, wpisująca się w historię punka od jego początków do czasów obecnych.
Założona w 1976 przez Charliego Harpera, wokalistę związanego poprzednio ze sceną rhythm and blues. Początkowa nazwa brzmiała The Subversives, wkrótce została skrócona do The Subs, a potem zmieniona na UK Subs, gdyż okazało się, że istnieje już zespół o nazwie The Subs.
Ich twórczość muzyczna charakteryzowało połączenie punka, rock and rolla z pub rockiem. W 1979 GEM Records wydała ich pierwszy album Another Kind of Blues. Z dobrym przyjęciem spotkały się kolejne wydawnictwo – album Crash Course (1980) i single Stranglehold czy Tomorrow's Girls. Zespół poprzedzał występy The Police podczas trasy po USA. Po przeminięciu początkowej mody na punk, zespół nie przerwał działalności i nie zmienił stylu (choć pojawiły się widoczne wpływy hard rocka i heavy metalu – wydawał kolejne płyty i intensywnie koncertował w ojczyźnie, USA i całej Europie.
Piosenka UK Subs "Down on the Farm" została nagrana przez zespół Guns N' Roses i wydana na płycie "The Spaghetti Incident? "

U.K.SUBS byli pierwszą punkową grupą, która odwiedziła nasz kraj.
W 1983 r. zagrali trasę koncertową wspólnie z zespołem Republika
U.K. Subs na swoim koncie mają 26 albumów. Ich utwory grali m.in: The Exploited, Henry Rollins, Die Toten Hosen, Guns'N'Roses, Kazik i Kult, Farben Lehre.
W 2016 roku ukazał się ostatni album U.K.SUBS „Ziezo”. Tytuł pochodzi z języka niderlandzkiego i oznacza skończoną dobrze wykonaną pracę. Charliemu i jego kolegom z zespołu udało się dokonać tego czego nie zrobił wcześniej żaden inny zespół. Wydać albumy w kolejności alfabetycznej od A do Z.

Aktualny skład zespołu przedstawia się następująco: Charlie Harper – wokal,
Alvin Gibbs- bass, Stephen Straughan – gitara oraz Dave Humphries – perkusja.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
23 lipca 20:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka bilety: 46 kup bilet

WrocLove Girls śpiewają dla Oliwki - Koncert charytatywny

WrocLove Girls śpiewają dla Oliwki - koncert charytatywny w Starym Klasztorze!

WrocLove Girls, czyli wrocławskie wokalistki znane z telewizyjnego programu The Voice of Poland, połączyły swoje siły, aby pomóc małej Oliwce.
6 kwietnia na scenie Sali Witrażowej w Starym Klasztorze staną obok siebie: OLA TUROŃ, MONIKA WIŚNIOWSKA-BASEL, PAULINA GOŁĘBIOWSKA i NATALIA SZCZYPUŁA. Wieczór będzie przebiegał pod znakiem największych przebojów muzyki soul. Cały dochód z koncertu przekazany będzie na cele charytatywne dla małej Oliwki, która bardzo potrzebuje wsparcia finansowego aby moc samodzielnie funkcjonować. Oliwka urodziła się w ciężkiej zamartwicy w 28 tygodniu ciąży. Efektem tego jest mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe i liczne problemy zdrowotne oraz rozwojowe. Oliwka aby w przyszłości móc chodzić i funkcjonować samodzielnie wymaga codziennej intensywnej rehabilitacji. Jest przy tym uśmiechniętą, małą kruszynką, której po prostu trzeba pomóc

Ola Turoń - wokalistka i songwriterka. Autorskie piosenki artystki to połączenie electropopu okraszone brzmieniem akustycznych instrumentów z tekstami w języku polskim. Jej elektryzująca barwa głosu doskonale tworzy klimat energicznych brzmień. Aktualnie pracuje nad swoją debiutancką Ep-ką która ukaże się pod koniec tego roku. W 2015 roku dała się poznać publiczności jako uczestniczka VI edycji The Voice of Poland. Laureatka wielu ogólnopolskich nagród, charyzmatyczna artystka z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Użyczyła swojego głosu m.in w filmie „Za niebieskimi drzwiami" w reżyserii Mariusza Pareja oraz w znanych czołówkach programów stacji TVN. W 2020 roku otrzymała nagrodę z rąk prezydenta Wrocławia „30 kreatywnych Wrocławia" w kategorii Kultura/Sztuka/Design. Występowała na festiwalach muzycznych m.in. Slot art festiwal, Vertigo Summer Jazz Festiwal, Wroclove Online Festiwal. Jej piosenki można usłyszeć na antenie Radia Ram, Radia Wrocław, Wrocław Kultura, Radia Luz oraz Radio Opole

Monika Wiśniowska Basel - absolwentka Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozgrywkowej wydział wokalny, klasa Marka Bałaty .Ma wieloletnie doświadczenie estradowe. A jej utwory można usłyszeć w radiach lokalnych i ogólnopolskich. Kompozytorka i autorka tekstów .Podczas ostatniej edycji The Voice of Poland (2021) doszła do finału. Wcześniej z zespołem Coffee Break nagrała debiutancką płytę. Koncertowała w ramach projektów muzycznych Opole Gospel Choir, Soul City. Jest jedną z trzech wokalistek Girls of Fire. W 2017 ukazała się ich pierwsza płyta: „Siła kobiet". Na 55 KFPP w Opolu Girls of Fire otrzymało Karolinkę, czyli nagrodę im. Anny Jantar przyznawaną za najciekawszy debiut.

Natalia Szczypuła – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, vocal coach. Finalistka The Voice of Poland w 2020 r., zwyciężczyni Ladies' Jazz Festival Gdynia 2021, "Wokalistka Roku 2021" wg. portalu Muzykoholicy.pl.Jej piosenki można usłyszeć na antenie Radia RAM, Radia Wrocław, Wrocław Kultura, Radia Opole, Radia Gdańsk, RDN Małopolska oraz Radiowej Trójki i Czwórki,m. Jej singiel "Lukier" w listopadzie pojawił się w Dzień Dobry TVN.To wokalistka soulowa, popowa, jazzowa. W swojej muzyce łączy ze sobąróżnorodne style, wzbogacając je sporą dawką popowej lekkości.

Paulina Gołębiowska, - wokalistka, pianistka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu (fortepian klasyczny). Półfinalistka programu „The Voice of Poland" (2021). Występowała z dużym powodzeniem na ogólnopolskich i międzynarodowych scenach muzycznych, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym „JazzTage" w Gorlitz, „Jazz nad Odrą", „Green Town of Jazz", „Róże Jazz Festiwal", "Summer Jazz Festival". Występowała obok takich gwiazd jak: Urszula Dudziak, Janusz Szrom, Andrzej Dąbrowski, Henryk Miśkiewicz, Jennifer Batten, Jacek Krzaklewski.

6.04.22 godz.20.00 Stary Klasztor - Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1
WrocLove Girls śpiewają dla Oliwki - Koncert charytatywny
miejsca siedzące: 50 zł
miejsca stojące: 35 zł

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
02 czerwca 20:00 Wrocław, Stary Klasztor - Sala Witrażowa bilety: 54 kup bilet